Sadece Göcek, Sadece sailing, mükemmel servis
0 530 480 7500

Yelkenli Kiralamak İçin 5 Neden

Bu yaz mavi yolculuğun tadını tekne kiralama seçenekleri içerisinde bahsedeceğimiz birçok avantajıyla yelkenli kiralamayı tercih ederek yaşayın. Mavi yolculuk rotalarının muhteşem koylarında geçireceğiniz tatiliniz durağan ve tek yere bağlı otel tatillerinden çok daha eğlenceli olacağına emin olabilirsiniz. Sıralayacağımız nedenler ise şöyle;

Kontrol Size Aittir

Durağan otel tatillerinin yanı sıra kiraladığınız tekneyle Ege ve Akdeniz kıyılarında binlerce bakir koydan istediğinizi keşfetmek için yola çıkabilirsiniz. Yola çıkacağınız, yemek yiyeceğiniz ya da aktivite için düşündüğünüz tüm zamana kendiniz karar verebilirsiniz. Ayrıca kara yoluyla ulaşımın olmadığı birçok ada ve koy tatil için ihtiyaç duyduğunuz huzuru yakalamanıza mutlaka yardımcı olacaktır.

Kaptanlık

Kaptan
Kaptan

Mürettebatsız tekne kiralama seçeneği bulunan yelkenli ve katamaranlar denizci belgenizle bir araba kiralamaktan farksızdır. Yelken açmanın tadına doyasıya varacağınız bu muhteşem mavi tur süresince kendi teknenizin kaptanı olarak denizcilikte bir adım daha öne çıkabilirsiniz. Yelkenli tekne kiralayarak çıkacağınız yolculukların her birinde yeni bir tecrübe edinme ihtimaliniz çok yüksektir. Yelkenliler ise tecrübelerinizi uygulama alanı olarak tüm donanıma sahiptirler. Kaptanlığınızı daha öne çıkarabileceğiniz harika bir tatil deneyimini yaşama fırsatı yakalarsınız.

Spor ve Tatil

wakeboard
wakeboard

Yelkenliler mavi yolculukların en sportif amaçlı tekneleridir. Spor ise hayatımızda hem sağlık hem de fit bir görüntü için fazlasıyla önemlidir. Yelken açmak diğer kiralanabilir deniz araçlarına göre daha fazla efor sarfetmenizi gerektirse de bu durumdan tamamen memnun olacaksınız. Türkiye’de düzenli esen rüzgârlar bu konuda size fazlasıyla yardımcı olacaktır. 

Ekonomik mavi yolculuk fırsatı

Turkuaz Deniz
Turkuaz Deniz

Yelkenli kiralama hem mürettebat hem de yakıt kullanımı konusunda çok fazla avantaja sahiptir. Diğer kiralama seçeneklerinden motoryat ve guletlerde mürettebat ve kaptan zorunludur. Oysa yelkenli kiralamak için böyle bir şart yoktur. Aynı zamanda mavi yolculuk rotaları üzerinde hava şartları yelken açmak için son derece elverişlidir. Bu durum da yakıt konusunda çok fazla tasarruf etmenizi sağlar.

Heyecan dolu bir tatil

Tatil seçenekleri içerisinde mavi turlar son yılların en revaçta olanı. Klasik otel tatillerinin sizi kısıtlamasından hoşlanmıyorsanız, özgür ve macera dolu, sınırsız bir mavi yolculuk yelkenli kiralayarak mümkün olacaktır. Keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikler, su sporları, doğa yürüyüşleri, balık tutmak ve benzersiz koylarda deniz altını keşfetmek için tek yapmanız gereken bir yelkenli kiralamak.